להזמנה מיידית:
053-352-5204

לקבלת הצעת מחיר
להדברת צרעות
חייגו: 053-352-5204

ממליצים עלינו
מה חדש

עקיצת צרעה

איך לזהות סימנים לעקיצת צרעה?

את תסמיני עקיצת הצרעה אפשר לחלק ל-3 סוגים:

1. תסמינים פשוטים – יתחילו כמה דקות לאחר העקיצה והאזור יהיה נפוח, אדום וכואב, כשהיקף העקיצה הוא כמה סנטימטרים בודדים. העקיצה תיעלם אט אט תוך מספר ימים.

2. תסמינים מתקדמים – הנפיחות של העקיצה גדלה עד ל-15 ס"מ או יותר ונותרת כך למשך מספר רב יותר של ימים, עד שתרד אט אט.

3. תסמינים חמורים – כאן מדובר כבר בתגובה מערכתית מידית שמופיעה תוך כמה דקות עד חצי שעה מרגע העקיצה, והתסמינים יופיעו במספר מערכות בגוף, כמו מערכת הנשימה, העיכול, כלי הדם והעצבים. תוכלו לסבול מנפיחות באזורים שונים בעור, צרידות, נזלת, דמעות, קשיים בנשימה ובבליעה, שיעול, כאבי בטן, חולשה, סחרחורות, ירידת לחץ דם ואף איבוד הכרה. במקרים קיצוניים זה עלול אף להוביל למוות.

 

נעקצתם על ידי צרעה ולא יודעים מה לעשות?
שלחו תמונה בווצאפ לזיהוי העקיצה – לחצו כאן
טיפול בצרעות מכל הסוגים מחיר מ-250 ₪
ניטור הקן, ריסוס, פירוק הקן ופינוי – עם אחריות!
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
הגעה בהתראה קצרה לכל מקום בארץ

לפרטים נוספים חייגו לטלפון:
053-352-5204

עקיצת צרעה

איך לטפל בעקיצת צרעה?

אם לא נעקצתם בעבר על ידי סוגי צרעות שונים, אתם ככל הנראה לא יודעים האם תהיה לכם תגובה אלרגית אליהן או לא. כך או כך, ברגע שבו אתם נעקצים ועוד לפני שמתחילים להופיע תסמינים, מומלץ שתניחו קרח על אזור העקיצה על מנת שהאזור לא יתנפח ויגרד יותר. אם אתם סובלים מאלרגיה או אם מתחילים להופיע תסמינים נוספים פרט לנפיחות מקומית, עליכם לפנות מיד לרופא על מנת לקבל את הטיפול המתאים.

 

איך למנוע הגעה חוזרת של צרעות?

כמובן שגם לכם יש אחריות מסוימת במניעת ההגעה החוזרת של הצרעות לאחר שבוצעה אצלכם הדברת צרעות יסודית, ואלו הם הדברים שעליכם לעשות כדי שזה לא יקרה:

√ קטפו פירות ברגע שהם בשלים – אם יש לכם עץ פירות בגינה, בטח הבחנתם בכך שהוא מוקד משיכה לשלל חרקים, כולל צרעות. לכן מומלץ לקטוף את הפירות כמה שיותר מהר אם הם בשלים, וכן לפנות כל פרי שנפל על האדמה.

√ העדיפו לשתול פרחים שלא מושכים צרעות – הצרעות נמשכות לצבעים כחול, סגול, לבן וצהוב, וכל פרח בעל צבע שכזה (פרט לכמה בודדים) יגרום להן להתגודד סביבו. לעומת זאת, פריחה בצבע "חם" כמו אדום או כתום אינה מושכת צרעות באותו האופן, ולכן עדיף לשתול יותר כאלה. בנוסף מומלץ שתשתלו פרחים שפורחים בשעות הערב, אפילו אם צבעם מושך צרעות, כמו למשל יסמין ופרחי נר הלילה, מאחר שהצרעות אינן פעילות בזמנים אלה.

√ שתלו צמחים שמרחיקים צרעות – בדיוק כמו שיש פרחים שמושכים את הצרעות, יש גם צמחים שדוחים אותן, לדוגמה אקליפטוס, לימונית (עשב הלימון), לענה, שרכאים, טחבי עלים, צמחים ירוקי עד וצמחים טורפים.

√ הדבירו את הגינה – הצרעות ניזונות גם ממזיקים מסוימים, כמו למשל כנימות עלה. אם תדאגו להדביר בזמן את הגינה שלכם – לקראת האביב – סביר להניח שתיתקלו פחות בצרעות בחודשי הקיץ.

דילוג לתוכן