להזמנה מיידית:
053-352-5204

לקבלת הצעת מחיר
להדברת צרעות
חייגו: 053-352-5204

ממליצים עלינו
מה חדש

כוורת צרעות

איך נראית כוורת של צרעות וכמה צרעות יש בכל כוורת?

במדינת ישראל נפוצים 4 סוגים של צרעות: הצרעה המזרחית, הצרעה הגרמנית, הצרעה האירופאית וצרעת הפלך. כל צרעה בונה את הקן שלה בצורה שונה ובאזור אחר – הקן של הפלכית נראה כמו מטריה הפוכה, עם חורים רבים בחלקה התחתון. קינים של זנים אחרים עשויים מבוץ, או מחומר צמחי ואפור דמוי נייר שהצרעות טוחנות בעצמן.

הקינים מורכבים ממספר קומות (עד 15 קומות בקינים גדולים) הבנויות זו על זו, ובתוכן תאים רבים וצפופים בצורת משושה. הכוורות הגדולות ביותר מכילות בין 600-900 תאים, הן מאכלסות אלפי צרעות והן מטרד של ממש.

 

איך אפשר לזהות כוות צרעות?
הגעה מהירה לזיהוי וטיפול בכוורת צרעות
מחיר הוגן ונוח לכל כיס
שימוש בחומרי הדברה מאושרים
מדביר עם רישיון המשרד להגנת הסביבה
שירות בפריסה ארצית רחבה

לפרטים והצעת מחיר משתלמת חייגו לטלפון:
053-352-5204

כוורת צרעות

איפה נוכל למצוא כוורת צרעות – אזורים נפוצים

בטבע, הצרעות מעדיפות לבנות את הקינים מתחת לפני הקרקע. בקרבת האדם, הן מוצאות אזורי מסתור אסטרטגיים בסביבת הבית ובתוכו. הן מעדיפות לקונן במקום שבו צד אחד פונה אל האוויר הפתוח, והצד השני סגור ומשמש כמחסה. לכן, סביר להניח שנמצא את כוורת הצרעות באחד מהמקומות הבאים:

√ ארגזים של תריסי גלילה

√ ארונות חשמל

√ מסתורי כביסה

√ חלונות כיס

√ פתח המזגן

√ אזור הגג

גם אם אתם עוד לא הצלחתם להבין איפה יש קן צרעות בסביבתכם, אל דאגה – המדבירים שלנו ימצאו אותו מיד כשיגיעו אליכם.

 

באיזה עונה בשנה הצרעות בונות את הכוורת והאם הקן יחוסל מעצמו?

בניית הקן מתחילה בעונת אביב, אז מזג האוויר מתחיל להתחמם. עד לעונת הקיץ הקן מגיע לשיא גודלו. בבוא הסתיו הצרעות מתחילות להתכונן לתרדמת חורף. כשמגיע החורף המלכות ישקעו בשנת חורף, בעוד שרוב הצרעות הפועלות ימותו. חשוב מאד לפנות את הקן הקיים, מכיוון שבאביב הבא צרעות חדשות עלולות לבנות קן חדש באותו האזור.

 

איך להדביר כוורת צרעות – השיטות הנפוצות ומתי להשתמש בהן

בניגוד למזיקים אחרים שניתן להדביר באופן עצמאי, הדברת צרעות היא עבודה למדבירים מקצועיים בלבד. צרעות שחשות מאוימות – תוקפות, ואתם ממש לא רוצים להיעקץ על-ידי מאות ועד אלפי צרעות בבת-אחת…

את הקינים, המדבירים שלנו בחברת SOS צרעות מדבירים ומסלקים באחת מהדרכים הבאות:

1. ריסוס: כשהגישה לקן נוחה יחסית, השיטה המועדפת להדברת הצרעות היא באמצעות ריסוס. הריסוס נעשה באמצעות נוזל או קצף, שניהם אפקטיביים באותה המידה. החומרים היעילים לריסוס צרעות הם "דיפטרון א'.ס': או "צרעון", שניהם מאושרים על-ידי המשרד להגנת הסביבה. היות ומדובר בחומרים עם רעילות מסוימת, בזמן ההדברה בני הבית וחיות המחמד יתבקשו להתרחק מהאזור.

2. איבוק: במקומות שהגישה אליהם מורכבת, נהוג להשתמש באבקת רעל. את האבקה מפזרים באמצעות מקל ארוך, שמאפשר למדביר להגיע למקומות גבוהים – כמו גגות.

3. מלכודות: אם אנחנו לא יודעים היכן הקן ממוקם, נשתמש במלכודות עם בשר מורעל, אותן נתלה בסביבת הבית. הצרעה לוקחת את הפיתיון אל הקן, שם היא ושאר הצרעות ניזונות ממנו ומתות מהרעלה. הקן יחוסל במידה והמלכה תאכל את הפיתיון.

לאחר שפעולות ההדברה הסתיימו, המדביר יפרק ויפנה את הקן.

דילוג לתוכן